यस वर्षकै पहिलो दुर्लभ संयोगसहित हिलो चन्द्र ग्रहण लाग्दै, कसको भाग्य चम्कने र कस्लाई अनिष्ट – पूरा हेर्नुहोस

काठमाडौं । दुर्लभ संयोगसहित यो वर्षको पहिलो चन्द्रग्रहण श्रावन १२ गते शनिबारको दिन लाग्ने भएको छ। यो चन्द्र ग्रहण कुनै पनि प्रकारको ग्रहणमध्ये यस वर्षको पहिलो ग्रहण हुने बताइएको छ।

ज्योतिष शास्त्रका अनुसार श्रावन १२को ग्रहण खग्रास चन्द्र ग्रहण रहनेसमेत बताइएको छ। चन्द्र ग्रहणको सूतक शुरु भएपछि घरमा भएका अचार, दूध, दही आदि खाद्य पदार्थमा कुश, तुलसी वा दूबो राख्नुपर्छ । त्यसो गर्दा यिनीहरूलाई ग्रहणले दूषित गर्दैन । घरमा भएका सुक्खा पदार्थमा कुश राखिरहनु पर्दैन । सूतकको समयमा तथा ग्रहणका बेलामा दान र जप गरेको ठूलो पुण्य हुन्छ भन्ने मान्यता रही आएको छ। पवित्र नदी तथा तलाउहरूमा स्नान गर्नुपर्छ । ग्रहण सकिएको भोलिपल्ट बिहान ब्राह्मणहरूलाई दान दिनुपर्छ ।यस चन्द्र ग्रहण श्रावन १२ गतेको मध्यरातिको १२ बजेर ९ मिनेट देखि शुरु भने ज्योतिष शास्त्रमा उल्लेख गरिएको छ। यस चन्द्र ग्रहण ४ बजेर ०५ मिनेट सम्म हुनेछ। सूतक काल भने ३ बजेर ९ मिनेट देखि मात्र शुरु हुनेछर ३ घण्टा ५५ मिनेट रहनेछ।

ज्योतिष शास्त्र अनुसार चन्द्र ग्रहणको विभिन्न राशिमा विभिन्न असर पर्ने हुन्छ। कोहि राशिलाई धेरै लाभ मिल्ने गर्छ भने कोहि राशिलाई भने धेरै नोक्सान मिल्न सक्छ। अब हुन लागेको चन्द्र ग्रहणले मेष, वृष, सिंह, वृश्चिक अनि मीन राशिलाई शुभ फल दिलाउने देखिन्छ। यी राशि हुनेहरुको सम्पूर्ण समस्या दुर भएर जान सक्ला। तर मिथुन, तुला, मकर, र कुम्भ राशिलाई भने अनिष्ट सावित हुने बताइएको छ।